به‌روز شده در: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۶۹۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲

مسئول بسیج دانشگاه تربیت مدرس: در حوادث اخیر با دیکتاتوری سلبریتی‌ها و برخی دانشجویان مواجه بودیم

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به رفتارهای دیکتاتورگونه بعضی افراد در حوادث اخیر، گفت: در حوادث اخیر با دیکتاتوری سلبریتی‌ها و برخی دانشجویان مواجه بودیم.

مصطفی بابایی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفتگو با خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارسبا اشاره به رفتارهای دیکتاتورگونه بعضی افراد در حوادث اخیر، گفت: در حوادث اخیر با دیکتاتوری سلبریتی‌ها و برخی دانشجویان مواجه بودیم.

وی افزود: در‌گونه‌شناسی اغتشاشات اخیر شاهد خشونت‌هایی بودیم که در نوع خود نسبت به فتنه‌های گذشته دارای تفاوت‌ها و تمایزاتی بود، از جمله آن‌ها مدل برخوردی دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته با این مسئله بود.

بابایی اضافه کرد: طبیعتا از دانشگاه به عنوان محلی برای تبادل و تخاطب افکار و آرا در تمامی جوامع یاد می‌شود اما در فتنه اخیر نه تنها موضوع گفتگو مورد توجه قرار نگرفت بلکه عده‌ای از معاندین دیگران را حتی منع می‌کردند از هرگونه گفتگو با افکار مختلف و متضاد خودشان و اصرارشان بر این بود که مجرای فکری قشر مورد هدفشان یکصدا باشد و عملا قدرت عقلانیت و تفکر را از مخاطبین خود بگیرند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: این عدم تحمل نقد و گفتگو بعضا به درگیری فیزیکی حتی منجر میشد که در آن آسیب جسمی و روحی به دیگران وارد می شد.

بابایی اضافه کرد: از نمونه‌های رفتار دیکتاتورگونه می‌توان به حمله وحشیانه به بسیجیان دانشگاه‌های مختلف اشاره کرد و یا آتش زدن غرفه‌ها و دفاتر بسیج دانشجویی و اجبار و تهدید دانشجویان برای عدم حضور در کلاس و تحریم سیستم آموزشی کشور اشاره کرد ودر حوادث اخیر با دیکتاتوری سلبریتی‌ها و برخی دانشجویان مواجه بودیم.

وی افزود: به طور موازی همین پروژه برای بازارها و جریان‌های اقتصادی کشور نیز توسط عوامل خارج از دانشگاه پیگیری می‌شد و سعی داشتند این ماجرا را ادامه دهند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس، اضافه کرد: همه موارد یاد شده و هماهنگی موجود در اجرای پروژه‌های مرحله ای نشان می‌دهد این مدل دیکتاتوری حداقل در فتنه‌های گذشته در ساحت دانشگاه وجود نداشته و مردم عزیز ایران به خوبی این موضوع را درک کرده و مسیر را بر سوءاستفاده‌گران از اعتراضات مسدود کردند و بار دیگر تیر ضدانقلاب به سنگ خورد.

وزارت اطلاعات یک شبکه جاسوسی موساد را منهدم کرد

وزارت اطلاعات از انهدام یک شبکه جاسوسی خبر داد.

به گزارش ایرنا، اعضای این شبکه جاسوسی قصد داشتند با ایجاد شرکت‌های پوششی و بازاریابی امنیتی در صنایع دفاعی ایران خرابکاری کنند.

اوجی در حاشیه هیئت دولت:

تولید نفت ایران به کانال سه میلیون بشکه در روز رسید

وزیر نفت گفت: ما از نظر عملکرد در کانال تولید روزانه ۳ میلیون بشکه نفت قرار گرفتیم و ظرفیت تولید نفت سبک نیز به روزانه ۲۰۰ هزار بشکه افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد اوجی وزیر نفت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با نقره داغ کردن مشترکین پر مصرف، اظهار داشت: هیچ گونه افزایش قیمتی برای مشترکینی که سقف الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و نزدیک به هفتاد درصد مشترکین ما هستند، نداریم.

وی عنوان کرد: افزایش قیمتی که در دولت هم مصوب شده است و در قانون بودجه ۱۴۰۱ است، مشمول مشترکینی است که سقف الگو را رعایت نمی‌کنند که به صورت پلکانی اعمال خواهد شد. هر افزایش غیر متعارفی مشمول این قانون می‌شود.

وزیر نفت در رابطه با تأمین سوخت زمستانی، بیان کرد: الحمدلله در فصل پاییز گازرسانی به نیروگاه‌ها به صورتی انجام شد که ۱۰ درصد گاز بیشتر نسبت به پاییز سال گذشته به آنها داده شد و به همین میزان سوخت مایع کمتری استفاده شد.

اوجی خاطرنشان کرد: پاییز امسال مصرف نفت کوره و گازوئیل نسبت به سال گذشته کمتر بوده است. سال گذشته و امسال در استان تهران در هیچکدام از نیروگاه‌ها و صنایع، هیچ گونه مصرف نفت کوره و مازوت را نداشتیم.

وی با اعلام این خبر که ما از نظر عملکرد در کانال تولید روزانه ۳ میلیون بشکه نفت قرار گرفته ایم، بیان کرد: همچنین ظرفیت تولید نفت سبک نیز با ابتکارات همکاران ما در شرکت ملی نفت و پژوهشگاه صنعت نفت به روزانه ۲۰۰ هزار بشکه افزایش پیدا کرد.

وزیر نفت تاکید کرد: نفت ایران یکی از مرغوب ترین نفت‌ها است و مصرف کننده و خواستار زیادی در دنیا دارد و در نتیجه روزانه ۲۰۰ هزار بشکه به سقف تولید نفت سبک ما اضافه شد.‌

5 بسته تشویقی دولت برای مشارکت مردم در نوسازی بافت‌ فرسوده/رشد 57 درصدی نوسازی مسکن فرسوده در تهران

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه با توجه به حجم بالای مسکن در محدوده بافت فرسوده راهی جز مشارکت با مردم و مردمی‌سازی نداریم. گفت: ۱۰ میلیون نفر در مسکن‌های ناپایدار زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد آیینی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت سالگرد زلزله بم، اظهار داشت: در بافت‌های فرسوده، ۷۴ هزار هکتار بافت فرسوده، ۵۹ هزار هکتار سکونت‌گاه غیر رسمی و ۳۲ هزار هکتار بافت تاریخی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: قریب به ۲۲ میلیون نفر از جمعیت ایران معادل ۲۰ درصد سطح شهر و ۳۰ درصد جمعیت کشور در بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی هستند.

وی ادامه داد: بیش از ۲ میلیون مسکن ناپایدار در بافت فرسوده شناسایی شده و ممکن است در بلایای طبیعی زمینه ایجاد مخاطرات را فراهم کند.

آیینی گفت: از سال ۱۳۸۴ تاکنون ۲۲۰ هزار واحد مسکونی از بافت فرسوده تخریب شده و ۷۱۰ هزار مسکن به جای این واحدها ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: با توجه به حجم بالای مسکن در محدوده بافت فرسوده راهی جز مشارکت با مردم و مردمی‌سازی نداریم.

آیینی گفت: کم‌توانی مالی و عدم انگیزه دو عامل مانع بازآفرینی شهری است، بنابراین چاره‌ای جز اینکه بسته جامع تشویقی تدارک ببینیم تا انگیزه‌ را برانگیزیم، نداریم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: ما در ۵ حوزه برنامه‌ریزی کردیم که شامل بسته تشویقی مجوزها، بسته تشویقی انشعابات، بسته تشویقی مالی با اتکا به تسهیلات بانکی ارزان قیمت، کاهش دوره ساخت و مشوق‌های شهرسازی و کالبدی است.

وی تاکید کرد: ۱۰ میلیون نفر به طور مستقیم در واحدهای مسکونی ناپایدار ساکن هستند.

آیینی گفت: بستر تخفیف ۵۰ درصدی شهرداری در ۱۰۰ شهر فراهم شده است و شهرداری‌ها می‌توانند تا ۱۰۰ درصد تخفیف دهند و دولت این را به شهرداری پرداخت می‌کند و این را حق مردم می‌دانیم.

وی تاکید کرد: متوسط هزینه پروانه در سطح کشور ۵۰۰ هزارتومان به ازای هر متر مربع است و حق قانونی مردم تخفیف حداقل ۵۰ درصدی است.

وی گفت: تا کنون ۳۳ هزار و ۷۰۰ واحد از شروع مسکن ملی به بانک معرفی شده و ۱۰ هزار مسکن خودمالکی هم در این بخش داریم.

وی گفت: ۱۱۱ هزار واحد مسکونی بافت فرسوده از حمایت دولت برخوردار بوده‌اند.

آیینی در مورد اسکان موقت در راستای احیای بافت فرسوده خاطرنشان کرد: برای این منظور تسهیلات ۶۰ میلیونی ۴ درصد در تهران و برای سایر شهرها ۳۶ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: تاکنون سابقه نداشته که بسته تشویقی برای کل بافت فرسوده کشور تعریف شود.

آیینی در مورد پروانه‌های ساختمانی در بافت فرسوده گفت: شاهد رشد ۵۷ درصدی در نوسازی بافت فرسوده در تهران و رشد ۴۶ درصدی در صدور پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده در پاییز سال جاری نسبت به سال گذشته هستیم.

وی ادامه داد: در پاییز سال جاری نوسازی ۳۰۰۸ واحد مسکونی در بافت فرسوده در شهر تهران شروع شده است.

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری در پاسخ به سوالی مبنی بر قیمت ۱۵ میلیون تومانی ساخت هر متر مربع مسکن در تهران گفت: به هیچ عنوان این آمار را تایید نمی‌کنم و متاسفانه برخی برای افزایش قیمت این حرف‌ها را می‌زنند.

وی گفت: سیستم بانکی طبق قانون باید پای کار بیاید و ما از پشتوانه قانونی استفاده خواهیم کرد.

آیینی تاکید کرد: هرجایی که اقدام اجرایی مستقیم به دولت و شهرداری برسد، شاهد شکست هستیم و تمامی مدل‌های زمانی موفق است که بر اساس مشارکت مردم حرکت کنیم.

آئینی گفت: مسئله ما جان مردم است و برای حرکت به سمت این هدف با قدرت حرکت می‌کنیم.

آیینی تاکید کرد: نگاه مردم محور، نگاه حاکم بر وزارت راه و شهرسازی است.

وی گفت: من اعتقاد به شهر متراکم دارم، ولی بستر همراهی مردم کار تدریجی است و برای نوسازی ۳۰۰ هزار واحد بافت فرسوده در سال حرکت خواهیم کرد.

جزئیات عملیات مشترک سپاه،‌ واجا و فراجا برای دستگیری تیم تروریستی حادثه ایذه

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای جزئیات عملیات مشترک سربازان گمنام امام زمان(عج) برای دستگیری عوامل حادثه تروریستی ایذه را منتشر کرد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای جزئیاتی را از عملیات مشترک و تحسین‌برانگیز سازمان اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات فراجا در ضربه به شبکه تروریستی فعال در جنایت ایذه که منجر به شهادت و مجروحیت جمعی از شهروندان ایذه‌ای شد اعلام کرد.

متن اطلاعیه به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

در پی وقوع جنایت تروریستی اوباش مسلح در 24 و 25 آبان ماه گذشته در شهر ایذه که منجر به شهادت 7 تن و مجروحیت 12 تن از شهروندان ایذه‌ای شد؛ با الطاف خداوندی و همت، مشارکت، همکاری و عملیات تحسین‌برانگیز سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان‌های اطلاعات سپاه و فراجا و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران شبکه تروریستی فعال در این جنایت صبح امروز (سه‌شنبه) زیر ضربه قرار گرفت.

در این عملیات مشترک با تلاش شبانه‌روزی و اقدام فنی ـ اطلاعاتی دقیق، عوامل دخیل در این جنایت شناسایی شدند و پس از درگیری مسلحانه با اوباش مسلح و تروریست 2 تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و 2 تن دیگر از آنها نیز دستگیر شدند و مقادیری سلاح و مهمات نیز از تروریست‌ها به دست آمد.

این شبکه تروریستی که عناصری از آن در روزهای گذشته توسط سازمان اطلاعات سپاه ولی‌عصر(عج) استان خوزستان دستگیر شده بودند، تحت آموزش‌ها و حمایت و پشتیبانی عناصر سلطنت‌طلب خارج‌نشین به‌منظور ایجاد اغتشاش و ناامنی و ارتکاب جنایات تروریستی تشکیل شده بود.

در پایان تأکید می‌گردد اقدامات شبانه‌روزی تا انهدام کامل و معرفی عقبه شبکه اوباش تروریست ایذه در دستور کار جامعه اطلاعاتی کشور قرار دارد و اخبار و اطلاعات تکمیلی متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برچسب ها: موتلفه ، اخبار
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: